تصاویر و مشحصات پورشه ۹۱۱ تارگا ۴

تصاویر و مشحصات پورشه ۹۱۱ تارگا ۴

در نمای جانبی رینگ های باکیفیت پورشه و همچنین  قسمت فلزی مربوط به سقف تارگا منظره ای متفاوت و جذاب را شکل داده اند.

۹۱۱ تارگا ۴ مدل ۲۰۲۱ یکی از جذاب ترین اسپرت های بازار جهانی است که کیفیت و استانداردهای پورشه را همراه خود دارد. Targa در نامگذاری این مدل به ساختار سقف آن اشاره دارد و به البته یک نشان تجاری ثبت شده متعلق به کمپانی پورشه است. واژه تارگا اولین بار در سال ۱۹۶۶ و برای پورشه ۹۱۱ تارگا مورد استفاده قرار گرفت.

شاید بتوانیم تارگا را نوعی ساختار کابریولت اختصاصی برای پورشه نیز در نظر بگیریم. شیشهٔ عقب در خودروهای تارگا معمولاً به صورت ثابت است، با این حال در برخی نمونه‌های خودروهای تارگا، این شیشه قابلیت جدا شدن یا تا شدن را دارد که این موضوع خودرو را به یک خودروی کروکی تبدیل می‌کند. هر قطعهٔ فلزی یا ساخته شده از مواد ترکیبی که از یک سوی بدنه آغاز شده و با عبور از روی بخش سقف به طرف دیگر بدنه برسد، با نام نوار تارگا، و در برخی موارد با نام میلهٔ تارگا مورد اشاره قرار می‌گیرد. عملکرد سقف تارگا در مقایسه با کابریولت کندتر است.

طراحی

این محصول از زبان طراحی موفق و ثابت پورشه استفاده می کند. چراغ های اصلی به شکل دایره ای بزرگ با گرافیک داخلی لوکس  امضای پورشه در قسمت دماغه محسوب می شود. بامپر(سپر) عملا شامل ورودی های هوا می شود و چیز دیگری برای نمایش ندارد.

در نمای جانبی رینگ های باکیفیت پورشه و همچنین  قسمت فلزی مربوط به سقف تارگا منظره ای متفاوت و جذاب را شکل داده اند.

اما ۹۱۱ تارگا ۴ در نمای عقب جزئیات بیشتری را همره خود دارد که شامل قسمت نرده ای انتهای شیشه عقب و چراغ اصلی یکپارچه خطی و باله فعال می شود. کمی پایین تر هم دیفیوزر اسپرت و خروجی های سیستم اگزوز دوقلو در هر طرف، قرار گرفته که نمادی از قدرت بالای این اسپرت آلمانی خواهد بود.

احتمالا باید تارگا را سنگین ترین نسخه ۹۱۱ بدانیم زیرا این خودرو ۱۶۵۹ کیلوگرم وزن دارد. این محصول در مقایسه با نسخه کوپه ۹۰ کیلوگرم سنگین تر است. نسخه کابریولت نیز در مقایسه با تارگا ۴ برابر با ۲۰ کیلوگرم سبک تر است.

کابین

کابین از استانداردهای همیشگی پورشه تبعیت کرده و یک محیط باکیفیت و لوکس مقابل راننده قرار دارد.

پیشرانه

در بخش پیشرانه این خودرو از موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر توربودوقلو با ۳۷۹ اسب بخار خروجی و گشتاور ۳۳۱ پوندفوت استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده ۸ سرعته دوکلاچه هماهنگ می شود. سامانه تمام چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار دارد. در مدل ۴S این محصول میزان خروجی به ۴۴۳ اسب بخار و گشتاور به ۳۹۰ پوندفوت افزایش می یابد.

در آزمایش ها، ۹۱۱ تارگا ۴ طی ۴ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت رسیده است.بیشینه سرعت نیز برابر با ۲۸۸ کیلومتر برساعت است.

قیمت مدل پایه ۱۱۹۳۰۰ دلار و در نمونه آپشن که تصاویر آن برای مطلب حاضر استفاده شده برابر با ۱۶۰۹۲۰ دلار است.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *