تازه ترین خبر از آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش

تازه ترین خبر از آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش

همه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که دارای شرایط مندرج در این دفترچه هستند می‌توانند بر اساس طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان و نیاز آموزش‌وپرورش در مناطق مختلف، برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کنند

 

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش در سفر به استان فارس اظهار کرد: تا دهم شهریورماه دفترچه آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش برای سال ۹۹ در سایت سنجش درج و شرایط پذیرش نیرو اعلام می‌شود.

به گزارشاول فارساز شیراز ، یارمحمد حسین بُر در ستاد استانی بازگشایی مدارس آموزش و پرورش استان فارس تصریح کرد: تا دهم شهریورماه دفترچه آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش برای سال ۹۹ در سایت سازمان سنجش به نشانیwww.sanjesh.org درج خواهد شد.

وی افزود: همه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که دارای شرایط مندرج در این دفترچه هستند می‌توانند بر اساس طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان و نیاز آموزش‌وپرورش در مناطق مختلف، برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کنند.

حسین بُر خاطرنشان کرد: مطابق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته‌شدگان این آزمون بعد از گذراندن دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی، می‌توانند به‌عنوان همکار فرهنگی در اول مهرماه ۱۴۰۰ مشغول به کار شوند.

وی ادامه داد: طبق هماهنگی به‌عمل‌آمده با سازمان برنامه‌وبودجه و سازمان اداری استخدامی کشور، امسال مجوزهای استخدامی خوبی برای وزارت آموزش‌وپرورش در نظر گرفته‌ شده است.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش از اختصاص۲۰ هزار ردیف استخدامی برای دانشجویان متعهد خدمت دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی خبرداد و اظهار کرد: برای ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان یا دوره مهارت‌آموزی یک‌ ساله نیز ۲۷ هزار و ۳۰۰ ردیف تخصیص داده ‌شده است که ۵ هزار ردیف باقی‌مانده از آزمون قبلی نیز به این مرحله اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه توانستیم ۲۵ هزار و ۴۹۷ ردیف برای قانون الحاق تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی تخصیص دهیم البته آزمون مربوطه برگزار و نتایج اعلام ‌شده است.

حسین بُر تصریح کرد: نیروهای حق‌التدریسی که مشمول طرح هستند بعد از اعلام نتایج، بر اساس امتیازات فصلی رتبه‌بندی خواهند شد و ۲۵ هزار و ۴۹۷ نفر از مشمولین این قانون از مهرماه برای گذراندن دوره یک‌ساله وارد دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی می‌شوند.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش در ادامه گفت: براساس شاخص‌های سازمان اداری و استخدامی، هم ‌اکنون نزدیک به ۱۹۷ هزار معلم کمبود داریم و برای رفع این مشکل باید مدل نیروی انسانی خود را تغییر دهیم که در همین راستا در ستاد ساماندهی نیروی انسانی، مدل تأمین نیرو با ۱۵ مؤلفه تهیه و مورد تائید وزیر آموزش‌وپرورش نیز قرارگرفته که می‌تواند موجب کاهش مشکلات ما در این حوزه باشد.

وی افزود: شرایط سال تحصیلی جدید ویژه و غیرقابل‌پیش‌بینی است و توصیه‌ای که به همه ادارات آموزش‌وپرورش در سراسر کشور دارند این است که باید برای شرایط متفاوت‌تری آمادگی داشته باشیم.

حسین بُر گفت: برخورداری همکاران از مهارت کافی برای برقراری ارتباط در زیست‌بوم جدید را از دیگر دغدغه‌های وزیر آموزش‌وپرورش است.

وی گفت: آموزش معلمان و توانمندسازی آن‌ها برای استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در فرایند آموزش، بسیار مهم و همه معلمان و مدیران باید از این توانمندی قبل از شروع سال تحصیلی برخوردار شوند.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش گفت: سال جدید باید با آمادگی کامل به استقبال شرایط برویم و با استفاده از نیروهای توانمند و محتوای تولید شده باکیفیت و همچنین برقراری ارتباط دوسویه بین معلم و دانش‌آموز بر کیفیت تعلیم و تربیت بیافزاییم.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *