جزئیات و زمان اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی و تعطیلی برخی کسب و کارها در فارس

جزئیات و زمان اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی و تعطیلی برخی کسب و کارها در فارس

با افزایش مبتلایان و بستری بیماران کرونایی در فارس تدابیر و محدودیت‌های جدیدی در سراسر استان از چهارشنبه ۲۳ مهرماه آغاز می‌شود.

 

جانشین استاندار فارس در ستاد مبارزه با کرونا گفت: با افزایش مبتلایان و بستری بیماران کرونایی در فارس تدابیر و محدودیت‌های جدیدی در سراسر استان از چهارشنبه ۲۳ مهرماه آغاز می‌شود.

به گزارش اخبار ،  عبدالرضا قاسم‌پور گفت: با توجه به افزایش آمار مبتلایان و بستری بیماران کرونایی در استان، گرچه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این مدت استان اول کشور در رسیدگی و درمان بیماران مبتلا به کرونا بودیم، ولی همچنان جزء ۴ استان با وضعیت نارنجی کشور هستیم درحالی‌که ۲۶ استان در وضعیت قرمز قرار دارند.

او افزود: با تصویب جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا محدودیت‌ها از چهارشنبه ۲۳ مهرماه در مرکز استان فارس و ۳۶ شهرستان آغاز خواهد شد و تا پایان هفته آینده ۲ آبان ادامه دارد، بنابراین بازرسی و نظارت بر نحوه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی واحد‌های صنفی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، کارگاه‌های ساختمانی، طرح‌های عمرانی و ادارات تشدید می‌شود.

قاسم‌پور ادامه داد: مصادیق مشهود محدویت شامل دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه علمیه، مدارش شبانه روزی، زبان سراها، کتابخانه‌ها و… است که این مراکز بایستی آموزش‌های خود را به‌صورت مجازی انجام دهند هرچند که ۸۰ درصد مدارس و سایر موسسات آموزشی، آموزش را مجازی ارائه می‌دادند.

او بیان کرد: تا پایان هفته آینده دانشگاه‌ها، مدارس، استخر‌های سرپوشیده، سینما، موزه، تالار‌های پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی و باشگاه‌های بدنسازی و برخی رشته‌های ورزشی مانند کشتی و بازی‌های پربرخورد تعطیل هستند.

قاسم‌پورگفت: بر اساس مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستور استاندار فارس در سراسر استان استفاده از ماسک در ادارات برای کارکنان و مراجعان الزامی است.

جانشین استاندار فارس در ستاد مبارزه با کرونا افزود: برگزاری هرگونه مراسم مذهبی، همایش، ختم، برنامه اجتماعی و فرهنگی ممنوع است.

او گفت: مصوب شده تالار‌های پذیرایی، کافی شاپ ها، قهوه خانه‌ها واحد‌های از چهارشنبه به مدت یک هفته تعطیل شوند و رستوران‌ها و فست فود‌ها فقط به صورت بیرون بر ارائه خدمت کنند.

جانشین استاندار فارس در ستاد مبارزه با کرونا ادامه داد: اکیپ ویژه نظارت که از قبل راه اندازی شده بر وضعیت حمل ونقل عمومی، پایانه‌های مسافربری، بخش‌های اداری و غیراداری دستگاه‌های اجرایی به شدت نظارت خواهند داشت و با افراد و مدیران درهر پست و منصب که مصوبات ستاد استانی مدیریت کرونا را رعایت نکنند برخورد قانونی می‌شود.

او تصریح کرد: این برنامه با همکاری بازرسی استانداری فارس، واحد بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی، اتاق اصناف، سازمان صمت، شهرداری، تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی اجرا می‌شود.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *