پاییزوکرونا

اخبار فارس

۳۱ شهریور ۱۳۹۹ 467 بازدید

پاییزوکرونا

پاییزوکرونا

به گزارش خبر ازشیراز ، مهرزاد لطفی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در یکصد و شصت و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه نسبت به جدی‌تر شدن خطر کروناویروس در آستانه فصل سرما هشدار داد و گفت: از مردم استان فارس می‌خواهیم همچنان از شرکت در هرگونه مراسم و مکان‌های تجمع خودداری کنند و توصیه‌ها و شیوه نامه‌های بهداشتی را جدی بگیرید.

او، با بررسی مصوبه‌های پیشین ستاد مدیریت کووید ۱۹ در دانشگاه، تصریح کرد: با توجه به افزایش آمار ابتلا در استان‌های همجوار، مراجعه به مراکز درمانی فارس نیز افزایش یافته است و همین امر لزوم توجه جدی‌تر به رعایت بهداشت را ضروری می‌کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با قدردانی از تلاش کادر درمان در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها که در شرایط دشواری به خدمت رسانی می‌پردازند، افزود: با وجود گذشت چند ماه از بحران کروناویروس، اما برای حفظ سلامت خود و دیگران لازم است اصول بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات را رعایت کنیم.

لطفی ضمن بررسی روند نمونه گیری آزمایش‌های کروناویروس طی دیروز تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *