چندخبرکوتاه

اخبار فارس

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ 649 بازدید

چندخبرکوتاه

چندخبرکوتاه

موافقت مشروط وزارت بهداشت با جریمه مالی افرادی که ماسک نمی‌زنند

? معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه این وزارتخانه با اخذ جریمه از افرادی که ماسک نمی زنند، موافق است، گفت: البته حتما باید افرادی که برای تهیه ماسک محدودیت مالی دارند، از قاعده اخذ جریمه مستثنی شوند/ ایسنا

_____________

? از 500 تا یک میلیون و 600هزار تومان اقساط ماهانه وام ودیعه مسکن

?قرار است از 20 ماه جاری (مرداد) متقاضیان واجد شرایط وام ودیعه مسکن به  بانک و موسسه اعتباری برای دریافت وام های 50، 30 و 15 میلیونی معرفی شوند.

?بنابر اظهارات قائم مقام بانک مرکزی سود تسهیلات مرابحه مستأجران 13 درصد است و طی یک سال برای وام 50 میلیون تومانی مستأجران تهرانی با احتساب سود وام باید ماهانه یک میلیون و 660 هزار تومان پرداخت کنند. برای وام 30 میلیون تومانی مبلغ اقساط ماهانه مستأجران ساکن در کلانشهرها 996 هزار و 429 تومان است. میزان اقساط ماهانه وام 15 میلیون تومانی در بازپرداخت 36 ماهه، 498 هزار و 200 تومان است. با توجه به رقم اقساط ماهانه وام مستأجران احتمالا بخش زیادی از مستأجران مشمول ترجیح می دهند به جای دریافت وام و بازپرداخت آن طی سه سال، سود این تسهیلات را یکساله پرداخت کنند.

?پرداخت اقساط به دو صورت است: با نرخ سود 13 درصد و بازپرداخت یک ساله (به نحوی که مستأجر در دوره قرارداد صرفاً سود تسهیلات را پرداخت کند و اصل تسهیلات در سررسید تسویه شود) یا در صورت درخواست متقاضی با نرخ سود 12 درصد و بازپرداخت 36ماهه (به نحوی که مستأجر در هر قسط اصل و سود تسهیلات را پرداخت کند).

_____________

♦️ زهر زنبور، پادزهر کرونا

? متخصص بیوشیمی بالینی در یک برنامه زنده ادعا کرد که زهر زنبور عسل برای درمان کرونا مؤثر است.

?پرفسور عظیم اکبرزاده خیاوی درباره تأثیر زهر زنبور عسل بر درمان کرونا، ادعا کرد: با زهر زنبور عسل می توان کرونا را درمان کرد. در بعضی شهرها مانند مشکین شهر و اردبیل هیچ کندوداری کرونا نگرفته است.

?بر اساس آزمایشی که با همکاری یکی از دانشجویان خود انجام داده ام مشاهده شد با تزریق زهر زنبور به یک بیمار حاد کرونایی، این فرد پس از یک روز کاملاً بهبود یافت و با تزریق زهر زنبور عسل در زانو، می توان کرونا را درمان کرد.

?او گفت: من حتی فرمول واکسن زهر زنبور عسل را برای ویروس کرونا آورده‌ام. از شمال کره زمین تا جنوب کشور بدانند واکسن هم نمی تواند برای از بین رفتن ویروس کرونا موثر باشد بلکه تنها نیش زنبور عسل این قابلیت را دارد. اگر حدود یک ماه زهر نیش زنبور را به کارشناسان ما بدهید می توانند داروی مناسب این ویروس منحوس را کشف کنند. باید بدانید این دارو هیچ عارضه ای هم ندارد و حتی می تواند راه حلی برای رفع بیماری حاد تنفسی باشد./خبرجنوب

_____________

? صرفه جویی 30 د‌‌‌رصد‌‌‌ی آب د‌‌‌ر کولرها با نصب سایبان

?به گزارش آخرین خبر فارس بهمن بهروزی مد‌‌‌یرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز در گفت و گو با خبر جنوب گفت: مردم با نصب سایبان، سرویس کرد‌‌‌ن شناور و تعویض پوشال‌های کولر د‌‌‌ر مصرف آب صرفه جویی کنند‌‌‌.

?استفاد‌‌‌ه از پمپ غیرمجاز د‌‌‌ر شبکه آبرسانی یکی از عامل‌های اصلی افت فشار آب د‌‌‌ر برخی نقاط شیراز است. این پمپ ها د‌‌‌ر شبکه آبرسانی خلل ایجاد‌‌‌ می کنند‌‌‌ و باعث می‌شوند‌‌‌ افراد‌‌‌ی که د‌‌‌ر خانه خود‌‌‌ از پمپ استفاد‌‌‌ه نمی‌کنند‌‌‌ از آب بهره‌مند‌‌‌ نشوند‌‌‌.

?تا کنون یکسری از پمپ‌های غیرمجاز شناسایی و جمع آوری و صاحبانشان به مراجع قضایی معرفی شد‌‌‌ه‌اند‌‌‌. اگر مرد‌‌‌م یک مخزن بعد‌‌‌ از کنتور آب بگذارند‌‌‌ و پمپ را به مخزن وصل کنند‌‌‌ مشکلی ایجاد‌‌‌ نمی‌کند‌‌‌ اما نباید‌‌‌ پمپ را بعد‌‌‌ از کنتور نصب کنند‌‌‌.

_____________

♦️ طرح جدید نمایندگان برای واریز یارانه بنزین

?احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس از طرح نمایندگان برای واریز یارانه نقدی معادل 40 لیتر بنزین به هر ایرانی خبر داد.

?این موضوع ارتباطی با سهمیه ۶۰ لیتر بنزین ماهانه خودرو ندارد و به حساب هر ایرانی اعم از کسانی که خودرو دارند و یا ندارند باید واریز شود.

?طبق این طرح قیمت بنزین یارانه نقدی معادل این ۴۰ لیتر بر اساس فوب خلیج فارس است و شناور خواهد بود و هر وقت قیمت بنزین بالاتر رفت باید یارانه آن نیز افزایش یابد نه این که یک یارانه ثابت واریز شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *