کارت حقوق بازنشستگان کشوری برای خرید قسطی از فروشگاه‌ها شارژ شد

 

 

کارت حقوق بازنشستگان کشوری برای خرید قسطی از فروشگاه‌ها شارژ شد

در این مرحله با توجه به تقاضای متقاضیان طرح و دستور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، همه بازنشستگان و وظیفه‌بگیرانی که خالص دریافتی آنها حداقل ۱۲ میلیون ریال (یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان) باشد، امکان برخورداری از طرح را دارند

 

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از اجرای مرحله دوم طرح یاری با هدف ارائه اعتبار خرید کالا به بازنشستگان و وظیفه‌بگیران در ماه جاری خبر داد.

به گزارش نای ذی ، محمود مرتضایی‌فرد گفت: مرحله دوم طرح یاری با اعتبار ۱۲ میلیون ریال (یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان) از ابتدای مردادماه به مدت یک ماه (تا پایان مرداد) اجرایی می‌شود.

مرتضایی‌فرد با بیان اینکه در مرحله قبل علاوه بر بازنشستگان، وظیفه‌بگیران تک‌ورثه هم شامل طرح می‌شدند، گفت: در این مرحله با توجه به تقاضای متقاضیان طرح و دستور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، همه بازنشستگان و وظیفه‌بگیرانی که خالص دریافتی آنها حداقل ۱۲ میلیون ریال (یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان) باشد، امکان برخورداری از طرح را دارند.

وی با بیان اینکه «میزان اعتبار مرحله دوم طرح یاری و چگونگی استفاده از آن همانند مرحله اول است»، درباره چگونگی استفاده از این طرح گفت: بازنشستگانی که از طرح یاری برای خرید کالا استفاده می‌کنند، می‌توانند با استفاده از اعتبار آن از همه کالاهایی که در فروشگاه‌های رفاه عرضه می‌شود، تا سقف ۱۲ میلیون ریال در ماه جاری (مرداد) خرید کنند.

به گفته مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، این تسهیلات برای همه بازنشستگان و وظیفه‌بگیران مشمول، در کارت حقوق آنها ریخته می‌شود.

مرتضایی‌فرد ادامه داد: برای استفاده از تسهیلات طرح یاری کافی است افراد به هنگام پرداخت وجه خرید با کارت حقوق بانک صادرات در فروشگاه‌های رفاه به جای گزینه بانکی، گزینه فروشگاهی را انتخاب و سپس به جای رمز کارت، چهار رقم آخر کد ملی بازنشسته یا وظیفه‌بگیر را به متصدی فروش اعلام کنند.

اعتبار طرح یاری به همه بازنشستگان و وظیفه‌بگیرانی که حداقل یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق ماهانه داشته باشند، تعلق می‌گیرد. بازپرداخت اقساط مرحله دوم طرح یاری در چهار قسط ماهانه از آخر شهریورماه به مدت چهار ماه از حقوق استفاده‌کنندگان طرح کسر خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اظهار کرد: در صورتی که فردی از همه اعتبار طرح یاری استفاده نکند و تنها بخشی از تسهیلات را در طول ماه استفاده کرده باشد، اقساط بازپرداخت او متناسب با میزان استفاده در ۴ نوبت تنظیم می‌شود.

گفتنی است بازنشستگان و وظیفه‌بگیران برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط طرح و وضعیت خود و نیز شماره کارتی که این اعتبار در آن فعال است، می‌توانند به «درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری» به نشانی https://www.sabasrm.ir مراجعه کنند.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *